Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Ankara Masaj Mutlu Son

  • Listelenen: 23 Temmuz 2016 23:58
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Ankara Masaj Mutlu Son Nedir, Nasıl Uygulanır?

Masaj kelimesi, Arapça dokunma anlamına gelen “mass” kelimesi ile Yunanca yoğurma anlamına gelen “massein” kelimelerinden türetilmiştir. Türetilmiş olduğu kelimelerde gösteriyor ki, masaj, dokunmak ve yoğurmak eylemlerinin belirli bir teknik ile uygulanmasıdır. Günümüzde neredeyse zorunlu bir ihtiyaç haline gelen, ruhsal ve fiziksel gerginliği azaltan masaj, deri ve derialtı dokusunu canlandırır, hücrelere ve dokulara daha fazla oksijen ve kan gitmesini sağlar. Birçok farklı teknik kullanılan masaj uygulamasında en çok tercih edilen yöntemlerden birisi de Ankara masaj mutlu son (avuç içi darbe) tekniğidir.

Masaj Nedir?

Masaj, en basit anlatımla yumuşak doku üzerine uygulanan, belirli bir teknik içeren, bedeni fiziksel ve ruhsal açıdan rahatlatan sistemli ve bilinçli manipülasyonları kapsayan bir terapi yöntemidir. İlk defa Çinliler tarafından uygulanan masaj, daha sonra Yunan hekim Hippokrates tarafından burkulma, çıkık, kabızlık gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanıldı. 19.yy’dan itibaren Avrupa’da yoğun ilgi görmeye başlayan masaj, günümüze kadar gelişimini sürdürmüş, yeni teknik ve uygulamalar sayesinde birçok hastalığın tedavisinde yardımcı tedavi yöntemi olarak kullanılmıştır. Günümüz insanının şehir hayatı ve iş hayatı nedeniyle yaşamış olduğu sıkıntı ve stresi azaltan masajın günümüzde profesyonel terapistler tarafından özel olarak hazırlanmış masaj salonlarında uygulanıyor olması yöntemin popülaritesini göstermesi bakımından önemlidir.

Masaj Çeşitleri

19.yy’dan itibaren Avrupa’da yaygınlaşmaya başlayan masaj uygulaması her geçen gün biraz daha gelişerek, yeni masaj türleri ile insanların farklı ihtiyaçlarına cevap vermeye başladı. En çok uygulanan masaj türlerinden birisi hiç şüphesiz klasik (İsveç) masajdır. Klasik masaj dışında, Thai masajı, refleksoloji, derin doku masajı, aromaterapi, spor masajı, lenf drenaj, boyun ve sırt masajı, selülit masajı, shiatsu, Bali masajı, medikal masaj, Tayland masajı, geleneksel Roma masajı, sıcak taş masajı, Türk hamamı masajı, Ayurvedik masajı… ve daha pek çok masaj türü uygulanır.

Masaj Teknikleri

Sıvazlama, yoğurma, dairesel baskı, Ankara masaj mutlu son (avuç içi darbe teknikleri), parmak dışı darbe, titretme, kedi yürüyüşü, düz baskı gibi masaj teknikleri masajın türüne göre uygulanır.

Ankara masaj mutlu son Nedir

Mutlu son vurma anlamına gelir. Bu masaj tekniğinde uygulamanın özünü ritmik vurma hareketleri oluşturur. Darbe şeklindeki vurma hareketleri ile derinin kan dolaşımını hızlandırmak amaçlanır. Uygulama yapılan bölgeye parmaklar ve avuç içi ile ritmik şekilde vurulur.

Uygulama yapılacak bölgeye göre parmaklar ya da avuç içi darbe uygulanır. Bel ve sırtta parmakların yanları ile uygulanan mutlu son yani darbe, baldır, uyluk ve kaba etlerde ellerin yan kenarları ile yapılır. Her el saniyede 4 darbe vurur. Bu ritim masaj boyunca aynı şekilde devam eder. Uygulama yapılacak bölgeye göre hareketin şiddeti belirlenir. Dirsekten yapılan darbeler daha şiddetlidir, el bileğinden yapılan darbeler ise daha hafiftir. Darbelerin şiddetini terapist belirler. Yumruk şeklinde de darbeleme yapılabilir. Bu darbelemenin etkisi daha güçlüdür. Ellerin dış kenarları ile uygulanan bu mutlu son yönteminde eller tam sıkılmaz, ellerin dış kenarları ile masaj yapılır. Eller hafifçe dışa döndürülür ve parmaklar sırayla deriye çarptırılır. Bu yöntemde başparmak dışındaki tüm parmaklar darbeleme amacı ile kullanılır.

Ankara masaj mutlu son Bölümleri

Ankara masaj mutlu son, Ankara masaj mutlu son hakkında, Ankara masaj mutlu son tavsiye

Ankara masaj mutlu son, Ankara masaj mutlu son hakkında, Ankara masaj mutlu son tavsiye

mutlu son masajında uyluk, omuz ve baldırda hacking adı verilen darbeleme şekli uygulanır. Elin dış kenarları ile yapılan darbeleme ard arda yapılan vuruşları kapsar. Clapping ise sağ ve sol elin kubbe şeklinde tutularak ritmik vuruşlar yapılmasıdır. mutlu son masajın slapping bölümünde ise avuç içi bilek haraketleri ile masaj yapılan yere çarptırılır. Eller art arda çalışır, belirli bir ritim içinde devam ettirilir. Uygulamanın tapping bölümünde ise parmak uçları kullanılır. Tempolu olarak parmak uçları ile dokulara noktasal uyarı verilir.

Beating bölümünde ise yarı açık yumruk ile elin dış kısmı ile uygulanır. Sert bir uygulamadır, kalça gibi kalın kaslı bölümlerde uygulanır. Pouding ise en sert manipülasyondur. Darbeler tamamen sıkılmış yumrukla vurulur.

2983 total views, 3 today

  

Listing ID: 9935793d92771bca

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.