Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Ankara Masaj

  • Listelenen: 26 Temmuz 2016 13:01
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Ankara Masaj İle Tıbbi Masaj Teknikleri

Tıbbi masaj olarak adlandırılmakta olan masaj uygulaması hasta veya yorgun olan bir organın yeniden rehabilitasyonunu sağlamak ve eski sağlıklı durumuna dönebilmesi için organizma yüzeyine tatbik edilen sistemli ve belirli mekanik enerjinin anatomik, fizyolojik ve fonksiyonel olarak manipülasyonlar manzumesi halini almasıdır.

Manipülasyonlar fizyolojik, fizyopatalojik, anatomik ve terapötik konulara bağlı kalınarak yapılabilmektedir. Masajın sakıncalı ve yasak olarak görüldüğü durumlar hariç her türlü hastalıklarda Ankara Masaj uygulanabilmektedir. Masaj sayesinde hastaların yaşam kalitesini arttırmaya yönelik konular işlenirken aynı zamanda psikolojik destek de sağlanabilmektedir.

Dünya ülkelerinde doktorlar tarafından hastaların reçetelerine yazılan tedavi yöntemi olan tıbbi masaj uygulamaları tedavi amaçlı olarak ülkemizde de yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Tedavi amaçlı olarak herhangi bir cihaz vücuttaki kas yapısını hissedemeyeceği için bu tür yöntemlere başvurulmaktadır. Çünkü insan eli gitmesi gereken derinliği ve mesafeyi tamamen hissedebilecek bir yapıya sahiptir.

Tıbbi Masaj Hangi Hastalıklarda Etkilidir?

Tıbbi masajlar günümüzde ortaya çıkabilen pek çok farklı hastalıkta etkili sonuçlarını gösterebilen masajlardır.

Herhangi bir uzuv kaybı, omurilik hastalıkları, menüsküs, sinir hastalıkları, romatizmal hastalıklar, omurga eğrilikleri ve cerrahi müdahaleler öncesi-sonrası süreçlerinde tıbbi masaj uygulanabilmektedir.

Tıbbi Masajı Kimler Uygulayamaz?

Her tedavi yönteminde olduğu gibi tıbbi masajların da uygulanmaması gereken bazı sakıncalı durumlar mevcuttur. Akut kas yaralanmaları bu tür durumlarda ilk sırada yer almaktadır. Akut kas yaralanmaları masaj uygulandığı zaman daha fazla kanamaya yol açabileceği için kas liflerinin de zedelenmesine yol açabilir. Bu sebeple akut yaralanma olaylarında masaj veya sıcak uygulamalardan kesinlikle uzak durulmalıdır.

Delici, kesici veya yanıcı maddelerin sebep olduğu yaralanmalarda da fiziksel olarak cilt hastalıkları ortaya çıkabileceği için masaj uygulamalarından uzak durulmalıdır. Cilt üzerinde meydana gelen deri hastalıkları mevcut iken masaj yapılmamalıdır.

Tıbbi Masaj Ne Kadar Sürer?

Günün her anında yapılabilen Ankara Masaj genellikle tok karına uygulanmalıdır. Masajdan önce hastalara tuvalete gitmeleri de hatırlatılmalıdır. Masaj seansları genel olarak 30 ile 45 dakika arasında sürebilmektedir. Kısmi olarak yapılan masajlar ile 15 ile 20 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

Mevcut olarak belirtilen bu süreler sizin rahatsızlığınız ve taleplerinize göre daha fazla yükselebilir. Aynı rahatsızlıktan dolayı aynı masaj tedavisini almak isteyen kişilerin bünyesindeki değişikliklere göre de sürelerde uzama meydana gelebilir.

Hastalık tedavilerinde etkili olan tıbbi masajlar günümüzde uzmanlar tarafından daha sağlıklı bir yaşam için hasta olmayan kişilere de tavsiye edilen masaj türleridir. Bu tür masajlarda hedeflenen bir diğer amaç iş yaşamının ve gündelik hayatın getirdiği stresin yol açtığı ağrıların da ortadan kaldırılmasıdır.

Boyun, bel, sırt ve baş gibi bölgenizde sürekli olarak yaşadığınız ciddi ağrılar mevcut ise tıbbi masajlardan yararlanarak sizler de bedensel ve zihinsel bir rahatlık içerisine girebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken temel nokta masaj uygulamasını yapacak olan kişinin alanında tecrübeli ve eğitimli olması gerektiğidir.

Ankara masaj, Ankara masaj salonları, Ankara masaj fiyatları, Ankara masaj hakkında, Ankara masaj tavsiye

Ankara masaj, Ankara masaj salonları, Ankara masaj fiyatları, Ankara masaj hakkında, Ankara masaj tavsiye

Masaj uygulamalarından ve tedavilerinden etkili sonuçlar elde edebilmek istiyorsanız kesinlikle hızlı hareket etmemeli ve detaylı bir araştırma yaptıktan sonra masaj uygulamalarına başvurmalısınız. Aksi takdirde etki alamayacağınız gibi ciddi sakatlanmalara da yol açabilirsiniz.

Bedensel ve zihinsel rahatlık hissine kavuşabilmek ve masajın tedavi edici mucizevi etkilerinden yararlanabilmek istiyorsanız tüm dünya tarafından kabul edilen ve doktorlar tarafından dünyanın pek çok yerinde hastaların reçetelerine kadar yazılan tıbbi masajlara başvurabilirsiniz. Sağlıklı ve pozitif bir hayatı elde edebilmek için kendinize ufak bir zaman ayırarak bu masaj tedavisinden yararlanabilirsiniz.

1542 total views, 3 today

  

Listing ID: 929579733d207927

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.